Asystent doboru zrządzenia

Automaty szorująco-zbierające, maszyny czyszczące, szorowarki jednotarczowe Nilfisk, Viper

Poza procesem codziennego mycia i pielęgnacji posadzek pozostaje konieczność okresowego ich doczyszczania za pomocą dedykowanych maszyn takich jak: automaty szorująco-zbierające-małe, automaty szorująco-zbierające-średnie, automaty szorująco-zbierające-duże, samojezdne automaty szorująco-zbierające, szorowarki jednotarczowe.

ZASTOSOWANIE AUTOMATÓW SZORUJĄCO-ZBIERAJĄCYCH

Małe maszyny czyszczące i automaty szorująco-zbierające marki Nilfisk, Viper polecamy do sprzątania powierzchni, gdzie wielkość oraz zwinność ma ogromne znaczenie. W tej kategorii maszyn czyszczących znajdziemy automaty szorująco-zbierające, które doskonale będą radziły sobie z czyszczeniem powierzchni od 300 do 1100 m2/h. Maszyny czyszczące możemy podzielić na wiele sposobów, jednym z nich jest chociażby sposób zasilania: kablowy lub bateryjny. Kolejnymi aspektami istotnymi dla kupującego będą elementy czyszczące daną powierzchnię. W mniejszych automatach szorująco-zbierających takich jak Nilfisk SC100 lub Nilfisk SC250 producent zastosował szczotki cylindryczne, zaś w większych automatach szorująco-zbierających już znajdziemy szczotkę, bądź trzymak pada, na którym będzie zainstalowany odpowiedniej twardości pad maszynowy, który się dobiera względem zabrudzenia do wyczyszczenia. Dzięki rozwijającej się technologii oraz często wykorzystywanych małych przestrzenii do maksimum klienci potrzebują bardzo zwinne automaty szorująco-zbierające, które będą mogły pracować w każdym kierunku jazdy. Taki model proponuje Nilfisk, który w swojej gamie posiada maszynę SC351. Wymieniony wcześniej automat szorująco-zbierający posiada obrotową dyszczę ssąca-szorująco, która umożliwia operatorowi wjeżdżanie w miejsca, gdzie nie ma możliwości zawrócenia, obrócenia się. 

Średniej wielkości maszyny czyszczące i automaty szorująco-zbierające to urządzenia czyszczące dedykowane do czyszczenia powierzchni od 1200 do 2000 m2/h(parametry rzeczywiste). W naszej gamie produktowej znajdą Państwo maszyny czyszące marki Nilfisk oraz Viper. Automaty szorująco-zbierające z tej kategorii nadają się w zupełności do codziennego czyszczenia powierzchni w miejsach takich jak: budynki użyteczności publicznej, szpitale, szkoły, magazyny, supermarkety itp. Średnie automaty szorująco-zbierające posiadają większe możliwości, które zapewnia rozwijająca się w bardzo szybki sposób technologia. Proces czyszczenia powierzchni za pomocą profesjonalnego automatu szorująco-zbierającego Nilfisk, Viper wcale nie musi być ciężką, mozolną pracą, ponieważ wiele maszyn czyszczących z gamy Nilfisk, Viper posiada następujące elementy: Nilfisk - system ECOFLEX, czyli automatyczne dozowanie detergentu, docisk szczotki, który umożliwia dostosowanie odpowiedniego obciążenia elementu szorującego do zabrudzonej powierzchni, silnik trakcji, dzięki, któremu maszyna porusza się z określoną prędkością przez operatora i wiele innych funkcji, które są indywidualnie dobierane do potrzeb klienta. 

Duże maszyny czyszczące i automaty szorująco-zbierające marki Nilfisk i Viper to urządzenia dedykowane do czyszczenia powierzchni od 2000 do 3000 m2/h(parametry rzeczywiste). Profesjonalne duże automaty szorująco-zbierające marki Nilfisk oraz Viper przeznaczone są do miejsc, w których jest potrzebna maksymalna wydajność, łatwość obsługi, mobilność oraz niskie koszty konserwacji przy doskonałych rezultatach czyszczenia. Opisywane automaty szorująco-zbierające poradzą sobie z ultralekkim szorowaniem powierzchni, a także z solidnym doczyszczaniem. W większości tych maszyn szorująco-zbierających w standardzie możemy spotkać system ECOFLEX- czyli automatyczne dozowanie detergentu, a także silnik trakcji, dzięki, któremu operator tylko podąża za maszyną, a nie musi jej pchać. Automaty szorująco-zbierające tej kategorii doskonale się sprawdzą w miejsach takich jak: ciągi komunikacyjne w magazynach, sklepach, supermarketach, powierzchnie większych gabarytów, które w szybki sposób mają zostać przywrócone do odpowiedniego poziomu czystości. 

Samojezdne maszyny czyszczące i  automaty szorująco-zbierające to inaczej nazywane automaty szorująco-zbierajace z siedziskiem dla operatora. Maszyny czyszczące z siedziskiem dla operatora dedykowane są do czyszczenia powierzchni od 2200 do 9000 m2/h(parametry rzeczywiste). Samojezdne automaty szorująco-zbierające marki Nilfisk, Viper to łatwe w obsłudze maszyny, które idealnie sprawdzą się w miejscach takich jak: supermarkety, magazyny, lotniska, parkingi, przemysł spożywczy, przemysł ciężki i nie tylko. Dzięki szerokiej gamie produktów dostępnych do producenta marki Nilfisk oraz Viper, samojezdne automaty szorująco-zbierajace można dobrać pod względem indywidualnych wymagań klienta i dostosować je do wielkości sprzątanych powierzchni. Duża oferta samojezdnych automatów szorująco-zbierającyh pozwala nie tylko stosować kryteria doboru pod względem wielkości powierzchni do wyczyszczenia, ale także pod względem wielkości automatu szorująco-zbierającego z siedziskiem dla operatora, tak, aby mógł zmieścić się i wyczyścić założone dla niego powierzchnie. 

DOCZYSZCZANIE

Może polegać na usunięciu cięższych zabrudzeń, czy zabrudzeń, które znajdują się w miejscach trudnodostępnych (wymagających usunięcia elementów ruchomych z pomieszczeń np. mebli z biur lub maszyn z hal produkcyjnych) lub usunięciu powłok zabezpieczających posadzkę i przygotowaniu jej do położenia nowych.

Przed rozpoczęciem procesu doczyszczenia posadzki, należy ją dokładnie odkurzyć lub zamieść mopem akrylowym lub zamiatarką. Kolejnym etapem jest użycie szorowarki jednotarczowej lub automatu szorująco - zbierającego (150 - 180 obr./min.).

 


Szorowarki jednotarczowe Automaty szorująco-zbierające



Zasada działania szorowarki jednotarczowej polega na podaniu (ze zbiornika wody) roztworu wody wraz z detergentem na szczotkę lub pad urządzenia. Roztwór ten jest kolejno rozprowadzony na powierzchni za pomocą (odpowiednio dobranego do rodzaju posadzki) elementu mechanicznego w postaci szczotki lub pada, dając efekt wyczyszczonej powierzchni.

W przypadku zastosowania maszyny (szorowarki jednotarczowej) istnieje konieczność dodatkowgo zebrania płynnego zabrudzenia za pomocą odkurzacza przystosowanego do zbierania na mokro lub mopa.

 Możliwość użycia szorowarki jednotarczowej istnieje zarówno w przypadku posadzek twardych, jak i tekstylnych przy zastosowaniu szczotki do szamponowania lub pada bonetowego.

Alternatywną metodę czyszczenia powierzchni tekstylnych oferuje użycie szorowarki jednotarczowej z wykorzystaniem tzw. „suchej piany". Jest ona rozpylana ze specjalnej przystawki bezpośrednio na nylonową szczotkę. Metoda ta zapewnia krótsze schnięcie pranej powierzchni oraz zabezpiecza przed utratą kolorów i wypadaniem włosia z dywanu.

Automaty szorująco - zbierające, jak sama nazwa wskazuje mają możliwość szorowania - mycia zadanej powierzchni i kolejno zebrania rozpuszczonych nieczystości w jednym przejściu. Prędkość obrotowa tego typu urządzeń jest zbliżona do szorowarek jednotarczowych.

Zasada pracy automatów szorująco-zbierających polega na podaniu (ze zbiornika wody) roztworu wody wraz z detergentem na szczotkę lub pad urządzenia. Roztwór ten jest kolejno rozprowadzony na powierzchni za pomocą odpowiednio dobranego do rodzaju posadzki elementu mechanicznego, natomiast detergent podany wraz z wodą reaguje w tym czasie z zabrudzeniem. Następnie rozpuszczone zabrudzenia zostają zebrane za pomocą ssawy i odessane przez turbinę ssącą do zbiornika wody brudnej urządzenia.

Przewagą automatów szorująco-zbierających  nad maszynami jednotarczowymi jest opisany wcześniej zautomatyzowany proces czyszczenia, natomiast szorowarek jednotarczowych nad automatami szorująco-zbierającymi – większa mobilność, niższa waga, możliwość obsługi niewielkich powierzchni i miejsc trudnodostępnych.

Biorąc pod uwagę takie czynniki, jak: wielkość posadzki przeznaczonej do doczyszczenia, szerokość przejazdów, aspekt zastawienia powierzchni i czas, mamy możliwość doboru automatu szorującego o odpowiednich cechach:

  • wielkości i wadze 
  • szerokości roboczej (szerokość szczotki i ssawy) 
  • wielkości zbiorników 
  • zasilaniu (bateryjnym lub elektrycznym - kablowym) 
  • wyposażeniu w napę (trakcję) 
  • prowadzonego lub z siedzeniem dla operatora

SZCZOTKI i PADY

Na odpowiednio przeprowadzony proces doczyszczania posadzki znaczący wpływ ma rodzaj dobranego elementu mechanicznego, czyli szczotki lub pada.

Zarówno maszyny jednotarczowe jak i automaty szorujące mają możliwość pracy ze szczotką talerzową i padem. Wśród automatów dochodzą dodatkowo modele wyposażone w szczotki walcowe.

Rodzaje i dobór odpowiedniej szczotki lub pada do rodzaju posadzki i zabrudzeń:

SZCZOTKI TALERZOWE oraz PADY dedykowane są do równych posadzek, kiedy podłoże wolne jest od śmieci (elementów stałych), tzn. wszystkie większe elementy typu grubszy piasek, kamyki, elementy drewniane, folia, szkło zostały wcześniej pozamiatane.
Szczotka talerzowa

ZASTOSOWANIE SZCZOTKI: strefa wejścia, gdzie może pojawić się piasek, drobne kamyczki, błoto i/lub posadzka jest nierówna, stara, chropowata, występują fugi, uskoki.

ZASTOSOWANIE TRZYMAKA Z PADEM: posadzka bez nierówności, bez uskoków, fug, nie występują elementy stałe, tylko zabrudzenia typu: kurz, pył, plamy olejowe, ślady po obcasach i wózkach. Wówczas możemy zastosować pady o różnej ostrości (kolorach).

 SZCZOTKI TALERZOWE RODZAJE I ZASTOSOWANIE

SZCZOTKI TALERZOWE RODZAJE I ZASTOSOWANIE

 

PADY – RODZAJE I ZASTOSOWANIE

PADY – RODZAJE I ZASTOSOWANIE

 

SZCZOTKI

SZCZOTKI

 

SZCZOTKI

SZCZOTKI

 

SZCZOTKI WALCOWE

Stosowane są najczęściej przy występowaniu nierówności posadzek, fug, uskoków. Mają jednoczesną możliwość wstępnego zamiecenia czyszcznej powierzchni i umieszczenia stałych zanieczyszczeń we wstępnym zbiorniku – rynnie znajdującym się w maszynie za szczotkami.

Szczotka walcowa

 

SZCZOTKI WALCOWE – RODZAJE I ZASTOSOWANIE

 SZCZOTKI WALCOWE – RODZAJE I ZASTOSOWANIE 

 

ŚRODKI CHEMICZNE

Dobór odpowiedniego detergentu obok właściwego elementu mechanicznego ma kluczowe znaczenie w procesie mycia i pielęgnacji posadzek.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą detergentów Nilfisk:  

 

 

 

Po zakończeniu doczyszczania posadzki przy użycia roztworu roboczego (detergentu o odpowiednim stężeniu rozpuszczonego w wodzie) należy zneutralizować powierzchnię myjąc ją czystą wodą.